Kurumsal

Shape
Shape
Shape
SUNALP ALİGÜLLÜ

Dentist

Oral İmplantoloji Uzmanı

(Master of Oral Medicine in Implantology)
Mastership in Lazer Dentistry

Evli ve 1964 lefkoşa doğumlu olan Sunalp Aligüllü , Hacettepe Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesinden 1990 yılında mezun olarak Diş Hekimi ünvanı almıştır. Doktorumuz 2000 yılından beri implant tedavileri uygulamakta olup Diş İmplantları ve Cerrahileri üzerine uzmanlık eğitimini Almanya’da bulunan Munster Üniversitesin'de tamamlamıştır.
Estetik implant tedavisi üzerine olan bitirme tezini başarıyla savunmuş ve akademik olarak “Master of Oral Medicine in Implantology (MOM)” ünvanı ile Oral İmplantoloji Uzmanı olmuştur.

Diş hekimi Sunalp Aligüllü içinde bulunduğumuz bugünlerde Aachen Üniversitesinde Dental Laser Mastership eğitimine devam etmektedir.Mezuniyet sonrası sürekli mesleki eğitimi yaşam biçimi olarak kabul eden diş hekimi Aligüllü ulusal ve uluslararası birçok kurs ve kongreye katılmaktadır.

Uzmanlık alanı diş implantları ve cerahileri olan Doktor Aligüllü , estetik diş hekimliği uygulamalarına da her zaman özel bir ilgi duymuş ve bu alanda kendinisini geliştirmiştir. Diş hekimi Sunalp Aligüllü Hastalarına sunduğu estetik diş hekimliği uygulamalarını daha ileriye taşımak için “Global Instutute for Dental Education” ın düzenlediği Cosmetic Dentistry sertifika programını tamamlamıştır.

Doktor Sunalp Aligüllü dünyanın önde gelen implant eğitim ve üretim enstitülerinden biri olan Nobel Biocare tarafından organize edilen kursları takip etmiş ve ilk implant uygulama ve yeterlilik sertifikasını bu enstitüden almıştır. Daha sonra komplike implant vakalarına çözüm getirebilmek için ileri düzey sertifika programlarına katılmıştır.

Tanıtım videoumuzu izleyin

Budapeşte’de , Avrupa’nın en önde gelen anatomi ve kadavra laboratuarlarından birisini bünyesinde bulunduran Semmelweis Üniversitesin'de kadavra ve ileri cerrahi kurslarına katılmış, önemli tecrübe ve uygulama becerileri kazanmıştır.

Almanya’da bulunan Schloss Schellenstein Olsberg Bigge‘de, implant diş hekimliğinin önde gelen isimlerinden biri olan Prof. Dr. Med. Dent. F. Khoury ile ileri mplant uygulamaları, ağız içi ve dışı kemik greftleri , sinüs tabanı yükseltmesi ve diğer ileri cerrahi tekniklerle ilgili klinik uygulama ve sertefika kursuna katılmıştır.

Doktor Aligüllü, diş kayıpları sonrasında yitirilen fonksiyon, estetik ve özgüven duygusunu hastalarına yeniden kazandırabilmek için çalışmaktadır. Lefkoşa’da, kendisine ait Smile-Dent İmplant & Estetik Merkezinde çalışmalarını sürdüren Doktor Aligüllü ulusal ve uluslararası prestijli birçok mesleki kuruluşa üyelikleri bulunmaktadır.